✖ Стилі ✖ ✖ Зачіски ✖ ✖ Макіяж ✖ Суббота, 26.05.2018, 09:26
Главная | Регистрация | Вход Приветствую Вас Гость | RSS
http://vk.com/club37528133
Меню
Міні-Чат
Це цікаво
Главная » Статьи » Реферати

„Моя майбутня професія – візажист”
Реферат на тему: 

„Моя майбутня професія – візажист” 

План 
         Вступ                                                                                             3-4 
1. Професіограма професії візажист                                                      5-7 
2. Процес вибору професії                                                                     
3. Результати діагностик і їхнє значення для вибору професії            
4. Висновок                                                                                             10-11 
5. Список використаної літератури                                                                12 
Вступ 
Професія (лат. - офіційно зазначене заняття, спеціальність) – сталий і відносно широкий рід трудової діяльності, що вимагає певних знань і трудових навичок, і є джерелом існування. 
 Сучасній молодій людині досить складно здійснити вибір професії з урахуванням покликання, нахилів, здібностей через те, що варіантів вибору кар'єри у сучасному суспільстві досить багато, а молоді люди ще не достатньо орієнтуються в особливостях різних професій. Наукові дослідження з педагогіки та психології, соціології та економіки, а також повсякденна практика переконують, що якщо людиною професія обрана за власним покликанням, особистісними нахилами та здібностями, то її праця стає джерелом натхнення, приносить задоволення і радість, а також найбільшу користь нашому суспільству, яке стоїть перед проблемою розбудови державності та економіки. Правильний вибір професії – запорука майбутнього щасливого життя.                                                                       
У майбутньому я хочу стати візажистом, бо ця професія мені дуже подобається. Мені подобається створювати новий імідж для людини, підкреслювати її красу, робити людину привабливою, що в наш час дуже важливо. Адже за зовнішнім виглядом оцінюють людину в цілому: якщо вона охайна, з гарною зачіскою і чудовим макіяжем, то ця людина відразу справить гарне враження на оточуючих. Отже, якщо людина може слідкувати за собою і завжди мати привабливий вигляд, то й на роботі вона матиме успіх у всьому. 
       У кожної людини є свій потенціал краси. Розкрити його, а точніше, знайти і підкреслити родзинку в людині, допоможе, звичайно, професійний стиліст. У нашій державі стиліст - професія досить молода. З'явилась вона на основі двох спеціальностей, які і складають її основу - перукарського мистецтва і візажу. Щоб стати стилістом з великої букви, недостатньо вміти стригти, фарбувати очі та губи - треба вміти створювати художній образ, в якому гармонійно поєднуються і зачіска, і макіяж, і одяг, і манера поведінки. Саме така людина приваблює до себе увагу, у ній відразу видно власний, неповторний стиль. Виділяють три основні спеціалізації: стиліст-перукар, стиліст-візажист і стиліст-модельєр.            
   Стилістів різної кваліфікації завжди запрошують в салони краси, косметичні компанії, медичні центри. Часто потенційними клієнтами стилістів є зірки телебачення, естради, моделі, які беруть участь у показах. Можливо, через це професія стиліста визнається досить високооплачуваною.
   Крім того, таких фахівців з радістю запрошують на додаткову роботу в модельні агенції, особливо для участі в конкурсах. До речі, під час конкурсу важливу роль відіграють не лише якість роботи, а й швидкість виконання. В закордонному відрядженні послуги перукаря і візажиста оцінюються в 200 у.о., 300 у.о. за день. 
    Завдяки участі в конкурсах стилісти мають змогу для кар'єрного росту і створення свого імені. Такі заходи допомагають розвивати творчу уяву і наслідок – з'являються нові стилі зачісок і візажу. 
    Забезпечений успіх і високу зарплату ніхто не може гарантувати, навіть якщо ви закінчили якісні спеціальні курси. Стиліст - це творча професія. Для того, щоб ідеально нею оволодіти, теоретичних і практичних знань недостатньо. Робота над створенням образу вимагає відповідної ретельної підготовки. Цей фах схожий на професію скульптора або художника: успіху і визнанню передують довгі роки тяжкої, наполегливої праці. 
Професіограма професії візажист 
Найменування професії  - візажист 
Домінуючий спосіб мислення – адаптація 
Область базових знань №1 і їхній рівень – мистецтво створення іміджу, рівень 3, високий (теоретичний) 
Область базових знань №2 і їхній рівень – образотворче мистецтво, рівень 2, середній (практичне використання знань) 
Професійна область – сфера обслуговування 
Домінуючий інтерес – артистичний 
Додатковий інтерес – соціальний 
Умови роботи – у приміщенні, сидячий 
Домінуючі види діяльності: 
§ маскування недоліків обличчя, косметичних дефектів за допомогою засобів декоративної косметики; 
§ підкреслення окремих рис обличчя за допомогою вмілого нанесення макіяжу з урахуванням форми обличчя, кольору шкіри, волосся, очей і т.д.; 
§ підбор косметичних засобів, що підходять тільки для конкретного клієнта; 
§ допомога в створенні індивідуального зовнішнього вигляду, образа; 
§ проведення консультативної роботи з людьми ( надання рекомендацій, порад по підбору декоративної косметики ). 
Якості, що забезпечують успішність виконання професійної діяльності: 
Здібності: 
§ художні здібності; 
§ здатність установлювати контакти з людьми; 
§ розвита творча уява; 
§ розвиток образної пам’яті; 
§ високий рівень розвитку колірного сприйняття (здатність сприймати і розрізняти широкий спектр кольорів і їх відтінків); 
§ почуття гармонії і симетрії; 
§ гарний зір. 
Особистісні якості, інтереси і схильності: 
§ акуратність; 
§ охайність; 
§ товариськість; 
§ уважність; 
§ терплячість; 
§ ввічливість. 
Якості, що перешкоджають ефективності професійної діяльності: 
§ неохайна зовнішність; 
§ невміння спілкуватися з людьми; 
§ відсутність художніх здібностей і творчого мислення; 
§ нездатність тонко розрізняти відтінки колірної гами; 
§ відсутність естетичного смаку. 
Області застосування професійних знань: 
§ інститути косметології ; 
§ спеціалізовані медичні установи системи Мінздраву, які надають косметологічну допомогу (косметологічні лікарні і кабінети); 
§ спеціалізовані установи в сфері побутового і комунального господарства (косметичні кабінети, салони, перукарні, лазні, готелі; 
§ дома моди.   
Історія професії:
      Косметикою користуються з давніх часів. Фарба для підведення очей була знайдена в єгипетських похованнях, що відносяться до 3000 року до нашої ери. Римські дами використовували пофарбовану пудру і бронзові ложки з довгими ручками для витягу і змішування косметичних засобів. Довгий час уживання декоративної косметики вважалося аморальним: присвячена етикету книга, написана на початку століття, затверджує, що східний звичай підфарбовувати губи допускається лише на сцені. На щастя, останнім часом думка змінилася, і абсолютно усі жінки можуть вільно користуватися декоративною косметикою. 
Навчальні заклади, що навчають даної професії: 
§ професію візажиста можна придбати на комерційних курсах. 
§ "Навчально-професійний центр – Академія мистецтва краси” 
Процес вибору професії 
Вибір професії передбачає такі питання: 
·  ким бути; 
·  до якої соціальної групи належати; 
·  який стиль життя вибрати; 
·  які цілі визначити для себе в майбутньому. 
Процес вибору професії характеризується багатомірністю. Для правильного, адекватного вибору випускнику школи слід провести велику внутрішню роботу: 
·  необхідно проаналізувати свої ресурси (інтереси, здібності, особливості особистості); 
·  довідатися і прийняти вимоги професії, що обирається; 
·  усвідомити потенційні невідповідності власних здібностей і особливостей професій, і оцінити можливість чи неможливість корекції цих невідповідностей. 
Результати діагностик і їхнє значення для вибору професії 
На уроці основи вибору професії ми розглядали методики, що допомагають правильному вибору професії. 
За результатами тесту ОДАНІ-2 я з’ясувала, що в мене найбільш виражений інтерес до мистецтва, отже мені підходять такі професії як перукар, візажист, модельєр та інші. 
А за результатами ДДО у мене найкраще виражений інтерес до розділу „Художній образ”, що також підтверджує, що професія візажиста мені підходить. 
Також я з’ясувала, що я маю практичний вид мислення і високий рівень комунікабельності, що відіграє свою роль в такій професії як візажист. 
Згідно з опитувальником професійної спрямованості Д. Голанда у мене конвенціональний тип особистості, тобто підхід до проблем носить практичний і конкретний характер, притаманний консерватизм, гарні навички в спілкуванні, поганий керівник і організатор, математичні здібності розвинені краще, ніж вербальні. Отже, цей тип особистості лише частково підходить до професії візажиста. 
Тест на визначення самооцінки показав, що у мене адекватна самооцінка, а це вказує на те, що я можу свідомо розуміти свої недоліки і переваги, а отже, йти до самовдосконалення. 
Висновок 
Провівши діагностичні дослідження ми дійшли висновку, що в загалом професія візажиста мені підходить, а також я можу досягти успіхів у таких професіях як перукар, модельєр, стиліст та інші. Але конвенціональний тип особистості вказує на те, що у мене є схильності до математичних наук і до професії психолога та вчителя. 
Необхідні якості особистості для успішного оволодіння професії, що належить до розділу „Художній образ”: 
§ почуття смаку; 
§ образне мислення; 
§ естетика. 
   У світі існує величезна кількість професій, вони охоплюють різні сфери людської діяльності, постійно змінюються разом із розвитком суспільства, науки і техніки, але при цьому багато професій зберігають свої головні ознаки і супроводжують людство протягом сторіч. Тому так важливо правильно описати професію, виділити в ній найбільш істотні особливості, що можуть показати людині, яка вибирає рід діяльності, підходить вона для нього чи ні. 
У науці і практиці професійної орієнтації було багато спроб опису і класифікації професій: 
·  за характером праці (фізична чи розумова); 
·  за предметом праці; 
·  за ознакою матеріального виробництва (професії виробничої сфери та професії невиробничої сфери); 
·  за професійними областями; 
·  за вимогами, що ставляться до працівника; 
·  за ступенем самостійності в праці; 
·  за напруженістю праці і т.п. 
Чим більше ознак враховується при виборі професії, чим більше вони стосуються психологічних, внутрішніх якостей людини, тим більш успішним буде вибір.
Категория: Реферати | Добавил: ImmortaL (06.10.2012)
Просмотров: 3861 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Поиск
Опитування
Что вы б хотели видеть на моем сайте
Всего ответов: 22

Мы в Контакте

Ваша реклама
You Tube

✖ Макіяж ✖ ✖ Зачіски ✖ ✖ Стилі ✖ © 2018
▲ Вверх