✖ Стилі ✖ ✖ Зачіски ✖ ✖ Макіяж ✖ Пятница, 17.05.2024, 12:02
Главная | Регистрация | Вход Приветствую Вас Гость | RSS
//vk.com/club37528133
Меню
Міні-Чат
Це цікаво
Главная » Статьи » Цікаві статті

Вчені відкрили зомбуючих мушок-паразитів


Американські вчені знайшли справжніх шпигунів серед комах. Личинки маленьких мушок-горбаток проникали в стан бджолиного вулика всередині тіл робочих бджіл, потім фактично «зомбували» «роботяг» і покидали вулик вже верхи на підкореній жертві. Згадані мушки-горбатки є паразитами. Дорослі комахи поводяться як хижаки, а ось личинки мушок живуть в інших організмах, харчуються тканинами жертви і, врешті-решт, її вбивають.

Новий вид паразитичних мушок було відкрито випадково вченим з каліфорнійського університету в Сан-Франциско Джоном Хаферніком. Збираючи корм для своїх підопічних богомолів, вчений зловив кілька бджіл, яких посадив в банку і незабаром забув про них. Коли розсіяний професор наступного разу заглянув в банку з бджолами, то помітив уже мертвих бджіл і лялечок мушок навколо мертвих комах.

Дочекавшись дозрівання мушок, Хафернік з колегами проаналізували анатомію мушок і з’ясували, що виявлені особини належать до нового виду мушок-горбаток Apocephalus borealis. Потім ентомологи стали спостерігати за бджолами з вулика, де були знайдені заражені особини. З’ясувалося, що деякі робочі бджоли раптом починали кружляти навколо джерел яскравого світла вночі.

Дивні «танці» не припинялися поки бджоли остаточно не втрачали сили. Після препарування знесилених бджіл вчені з’ясували, що подібна поведінка була властива особинам на останньому етапі розвитку паразитуючих личинок. Заражені і знесилені бджоли падали і повзали по колу, не помічаючи перед собою ніяких перешкод. Подібна поведінка, за визначенням вчених, була дуже схожа на поведінку зомбі.

Заражені личинками бджоли назавжди покидали рідний вулик і незабаром вмирали, витративши останні запаси енергії. Вчені припустили, що мушки порушують роботи бджолиних біологічних годин, тому власне бджоли поводяться як зомбі і відлітають з рідного вулика. Хоча можливо, здорові бджоли самі виганяють заражених, дізнавшись про незворотню інфікованість родичів.

Відомо, що мушки-паразити заражали бджіл не тільки своїми ж личинками, але грибком Nosema ceranae і вірусом DWV, які провокують «синдром руйнування колоній”. Синдром виявляється у непоясненій поведінці бджіл, коли робітники особини раптово покидають вулик і королеву. Пов’язують таку поведінку вчені як раз з грибками і вірусами, якими можуть заражати бджіл мушки і кліщі.
Категория: Цікаві статті | Добавил: ImmortaL (23.09.2012)
Просмотров: 575 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Поиск
Опитування
Что вы б хотели видеть на моем сайте
Всего ответов: 23

Мы в Контакте

Ваша реклама
You Tube

✖ Макіяж ✖ ✖ Зачіски ✖ ✖ Стилі ✖ © 2024
▲ Вверх